Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę wybierając buty rowerowe?

2018-09-16

Zakup profesjonalnych butów rowerowych bardzo często wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę nawet na najdrobniejsze elementy. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo o czym należy pamiętać przy zakupie nowych butów szosowych.

Wybór zapięć ma znaczenie


Dobre buty rowerowe powinny mieć przede wszystkim wysokiej jakości zapięcia, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. W dzisiejszych czasach większość producentów oferuje swoim klientom nie tylko popularne zapięcia na rzepy, ale również specjalne zapięcia wyposażone w dodatkowe klamerki. Zapięcia na rzepy doskonale spinają buty, dlatego też jest to najlepszy wybór dla osób, które poszukują solidnych treningowych butów. Osoby, które myślą o wyścigach, powinny z kolei rozglądać się za modelami z klamrami, które w tym przypadku są najlepszym rozwiązaniem. Klamerki doskonale spinają buty rowerowe i nawet podczas bardzo mocnego pedałowania nie ma mowy o nieumyślnym rozpięciu butów. 

Porządna wentylacja


Dobre buty szosowe powinny mieć także specjalne otwory na wentylację - zobacz tutaj. Podczas długiej i wyczerpującej jazdy na rowerze buty mogą nadmiernie się pocić, dlatego też warto zadbać o sprawdzone systemy z wentylacją. W dzisiejszych czasach można znaleźć wielu producentów, którzy w swojej szerokiej ofercie sprzedażowej mają nie tylko letnie obuwie, ale również buty szosowe na zimę. Jak łatwo się domyśleć zimowe buty charakteryzują się przede wszystkim mniejszą wentylacją, dlatego też doskonale spiszą się w chłodniejsze dni.