Damskie kabaretki - modny dodatek do wielu stylizacji

2018-01-05
Do niedawna damskie kabaretki były zapomnianym elementem garderoby. Źle się kojarzyły i nie były widoczne na ulicach miast. Jednak ostatnio uległo to zmianie. Czemu rajstopy kabaretki damskie wróciły na salony? 

Krótka historia damskich kabaretek


Historia tego dodatku sięga 1890 roku, kiedy to we Francji wyprodukowano je po raz pierwszy. Ich wizerunek szybko uległ zniszczeniu. Dopiero w latach 50. odbudowały go Marylin Monroe i Marlene Dietrich. W latach 70. były elementem stroju punkowego. Następnie zdobyły zainteresowanie wśród grupy fascynującej się stylem gotyckim. Obecnie kabaretki damskie to modny dodatek do wielu stylizacji.

Z czym łączyć kabaretki damskie?


Z powodzeniem można użyć skarpetek w takim stylu do stylizacji z jeansami, których długość to 7/8. To pozwoli delikatnie odsłonić ten modny element. Rajstopy kabaretki czarne sprawdzą się w rockowej odsłonie, na przykład z podartymi jeansami, spod których będą widoczne. Można ich użyć w stylizacjach z długimi spódnicami. Lepiej unikać łączenia kabaretek z miniówkami. Jest wiele sposobów na to, żeby przemycić modne obecnie kabaretki w stylizacji. Należy jednak pamiętać, że outfit powinien być prosty, żeby równoważył nieco wulgarny charakter kabaretek.