Kolorowe balerinki - hit nadchodzącego sezonu

2015-04-29

Po wygodne balerinki sięgają kobiety w różnym wieku, dlatego projektanci starają się, aby ich buty były zaskakujące i modne.

W najbliższych sezonach nadal modne będą balerinki wykonane z miękkiej skóry, przy czym powinna to być skóra niezwykle kolorowa. Powoli odchodzi się od skór w kolorze czarnym na rzecz miękkiej skóry koźlej oraz nubuku w kolorach ziemi. Takie baleriny mogą być również wykończone obszyciami z kolorowych materiałów. Dla zwiększenia wygody użytkowniczek bardzo często projektanci dodają podeszwę ze skóry.

Innym materiałem, który jest równie chętnie wykorzystywany do tworzenia modnych butów, jest miękkie tworzywo i guma. Z nich powstają baleriny bardzo kolorowe, które są odporne na działanie wody. Także takie baleriny mogą być dodatkowo ozdobione aplikacjami z tekstyliów, przy czym zwykle są one wykonane z materiału w kolorze kontrastującym z wierzchem balerin. Bardzo często baleriny z tworzywa ozdabiane są również kwiatowymi aplikacjami, które umieszcza się w przedniej partii butów. Podobnie jak aplikacje z tekstyliów także kwiaty wykonane są z tworzywa kontrastującego z butami.

Wśród wielu modeli balerin warto również zwrócić uwagę na baleriny, których przody wykonane są z lakierowanych materiałów. W takich balerinach może być wykorzystany materiał albo skóra. Łączenie lakierowanego przodu z jednolitym tyłem może oznaczać zarówno połączenie utrzymane w jednym kolorze, jak i połączenie dwóch różnych kolorów. Najmodniejsze są balerinki, w których przody kontrastują z resztą buta. Warto pamiętać, że takie baleriny można łączyć zarówno z krótką spódnicą, jak i dżinsami.