Sukienki koktajlowe - fason, krój, kolor

2014-10-06

Panie z dopasowaniem sukienki zwykle mają nie lada problem. Sukienkę należy dopasować bowiem do okazji, figury jak również wieku. Przecież osoba po 50-tym roku życia nie może sobie pozwolić na zbyt krótkie sukienki mini. Bądź co bądź przy wyborze sukienki koktajlowej najlepiej kierować się własną wygodą oraz chęcią dobrego wyglądu.

W przypadku sukienki koktajlowej osiągnięcie swobody poruszania się jest jak najbardziej możliwe. Sukienki koktajlowe przeznaczone są bowiem na pól-oficjalne przyjęcia.

Przez wiele lat najmodniejsze były sukienki z rozszerzonym dołem. Dzisiaj furorę robi jednak sukienka koktajlowa z ołówkowym fasonem. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę to pod tym względem panuje zupełna dowolność. Mogą to być sukienki czerwone, czarne czy zielone.

W swojej szafie dobrze jest mieć co najmniej kilka egzemplarzy sukienki koktajlowej. Sprawdzą się one nie tylko na mniej oficjalnych przyjęciach ale również w trakcie codziennych spotkań z koleżankami. Fason sukienki koktajlowej zależy wyłącznie od nas. Spokojnie więc można ją dopasować do typu sylwetki.