Sukienki z baskinką - tymczasowy trend czy ponadczasowa klasyka?

2014-09-05

Od pewnego czasu w modzie są sukienki z baskinką, czyli luźną falbanką w okolicach bioder. Pojawiły się kilka lat temu i błyskawicznie opanowały wyobraźnię - zarówno modowych projektantów, jak i pań, które kochają modę.

Przez dłuższy czas sukienki z baskinką traktowane były jako coś, co każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Trendy jednak przemijają, a pytanie, które się nasuwa brzmi: czy sukienki z baskinką mają szansę stać się ponadczasowym klasykiem, rodzajem stroju, który faktycznie powinien znajdować się w każdej szafie?

Na razie zdania mogą być podzielone, a ostateczną odpowiedź udzieli czas. Wygląda jednak na to, że moda na sukienki z baskinką wcale nie chce przeminąć. Wciąż powstają nowe projekty, wciąż można zobaczyć bardzo ciekawe stylizacje i kreacje, gdzie baskinka odgrywa ważną rolę.

Nie bez znaczenia w tym kontekście są zalety sukienek z baskinką - przede wszystkim zaokrąglają one biodra, podkreślają kobiece proporcje, a także mogą być stosowane aby zatuszować nieco zbędne kilogramy, które zebrały się w okolicach bioder. Na razie tego rodzaju sukienki mają jeszcze krótką historię, jednak wygląda na to, że mają w sobie “to coś”, które może sprawić, że staną się ponadczasowym klasykiem, kreacją, której nie może zabraknąć w szafie każdej modnej kobiety.